Danes si skoraj ne moremo predstavljati, kako so včasih ljudje brusili različne materiale, kot je les. Brušenje je opravilo , ki ga moramo opravljati zelo natančno. S pomočjo kontaktne brusilke lahko brusimo lesene izdelke precej precizno in na večji kakovostni ravni, kot nekoč. V današnjem svetu ni težko doseči želeno obliko oziroma dober končni izdelek, saj so nam na voljo različne naprave in orodja, ki opravijo težko delo namesto nas. Zato naprava, kot so brusilke, pride prav v vsaki delavnici tako za domačo ali poslovno uporabo.
Les je material, ki ni težak za obdelavo, vendar pa je odvisno od tega koliko denarja smo pripravljeni vložiti v različna orodja, stroje in ostala sredstva, da bi privarčevali na času in pridobili na estetiki. Z ustrezno napravo, kot je kontaktna brusilka lahko opravimo delo enostavno in hitro. Zato lahko rečemo, da je obvezna naprava v vsakem podjetju, ki obratuje z lesnim materialom. V lesnih industrijah, jo uporabljajo v več fazah obdelave, kot na primer kalibriranje, priprava površine za lakiranje in medfazno brušenje. Čedalje pogosteje pa kontaktna brusilka postaja bolj priljubljena tudi pri manjših obrtnikih.
Na trgu je več vrst kontaktnih brusilk, od zelo dragih pa do tistih, ki so malce cenejše. Odločiti se morate za tisto, ki ustreza vašimi potrebam in vašim finančnim zmožnostim. Alternativna izbira je tudi rabljena kontaktna brusilka, vendar je pri nakupu vprašljiva kakovost in ohranjenost naprave. Pri nakupu kontaktne brusilke je seveda pomembno, da vemo zakaj bomo napravo uporabljali in kaj želimo od nje. Kateri material želimo obdelovati, kakšno konstrukcijo potrebujemo, kalibrirani valj z večjim ali manjšim premerom in kakšno moč določena kontaktna brusilka zmore. Zato je bolje, da se prepričate in seznanite kako kontaktna brusilka deluje, kako se jo upravlja in oskrbuje. Najbolje je, če za nasvet vprašate kakšnega prijatelja ali znanca, ki se bolje spozna na temo.